bg

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1

GórFanka W Karakorum 1979-1986 - magazyn NPM

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
wtorek, 29 marca 2011 17:53

K2 i inne góry Karakorum Anki Czerwińskiej

Niecierpliwie wypatrywaliśmy kolejnej odsłony historii górskiej Anki Czerwińskiej ? i oto jest! Po ?GórFance. Moje ABC w skale i lodzie?, obejmującej okres tatrzański, alpejski i pierwszą wyprawę w góry wysokie, oraz ?GórFance na szczytach Himalajów? ? część trzecia prezentuje ?GórFankę w Karakorum w latach 1979-1986?. Sprawdzoną formułę ? otwartej i szczerej rozmowy z Romanem Gołędowskim ? poszerzają cytaty z czterech książek Czerwińskiej wydanych przed laty, co pogłębia tok narracji i przywraca żywotność dawnym emocjom.

Więcej…
 

Hajer jedzie do Dalajlamy - Mateusz Niebielski

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
wtorek, 22 marca 2011 06:49

To od niej zaczęła się moja "przygoda" z książkami podróżniczymi. I do teraz nie znalazłem niczego lepszego. Książka bije na głowę Cejrowskiego. Nawet nie ma porównania. Nie lubię górników, ale ten Hajer pokazał, że jest swój chłop. On nie szuka przygody, to przygoda chodzi za nim, w każdym miejscu i czasie. "Hajer jedzie do Dalajlamy" to zestaw opowieści podróżniczych pełnych humoru, przygody, nadzwyczajnych przygód i ludzi. Czyta się ją, człowiek śmieje, a na koniec chce więcej. Niestety, ale to jedyny tytuł tego autora. Chcę więcej, bo to wzór dla innych tego typu książek.

Recenzja: Mateusz Niebielski

http://merlin.pl/Hajer-jedzie-do-Dalajlamy-wydanie-II_Mieczyslaw-Bieniek/browse/product/1,872971.html

 

GórFanka. Na szczytach Himalajów - Anna Nowak

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
piątek, 18 marca 2011 18:36

Kolejna pozycja o górach. Ta moim zdaniem jest ciekawszym językiem napisana niż "Dosięgnąć Everestu". A fabuła to oczywiście bardzo podobna. Teraz możemy poczytać o wejściach na Everest (2000), Lhotse (2001) i Makalu (2006).
Z Everestem wiąże się wspomnienie ciężkiego odwrotu do bazy po ataku szczytowym. W erze komercyjnych wypraw w Himalaje, po lekturze książki Martyny Wojciechowskiej "Przesunąć horyzont".

Więcej…
 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie - Joanna Wachnicka

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
piątek, 18 marca 2011 18:27

Książka ta napisana jest lekkim językiem osoby aktywnej i energicznej, co pozwala ją przeczytać jednym tchem. Opisuje osobiste zmagania z przeciwnościami przyrody, okolicznościami, urzędnikami oraz pozwala na inne spojrzenia np. na znane przeciętnemu turyście Tatry. Ponadto to kolejne spojrzenie na światek wspinaczy:bardzo zróżnicowany i pełen swoistych indywidualności. Obowiązkowa lektura dla osób interesujących się alpinizmem, himalaizmem i ludźmi przekraczającymi granice ludzkich możliwości. Wielki szacunek dla autorki!

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 7

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start